مقایسه حل عددی با حل دقیق معادلات دیفرانسیل مرتبه اول در متلب

مقایسه حل عددی با حل دقیق معادلات دیفرانسیل مرتبه اول در متلب

مقایسه حل عددی با حل دقیق معادلات دیفرانسیل مرتبه اول در متلب

 

 

 

 

 

(حل عددی به روش اویلر پیشرو صورت گرفته است.)

در ریاضیات و علوم محاسباتی، روش اویلر، یک روش عددی برای حل معادلات دیفرانسیل معمولی (یا به اصطلاح ODE) مرتبه اول، با یک مقداراولیه داده شده است. این روش ساده ترین راه حل  برای حل عددی معادلات دیفرانسیل معمولی است.

این روش برای استخراج و پیدا کردن نقطه ی بعدی از شیب در هر نقطه استفاده می کند و آن را به نقطه ی مجاور خود بسط می دهد.

این فایل کد نویسی برای معادلات به شکل کلی زیر قابل حل می باشد:

 

همراه فایل برنامه نویسی که در متلب نوشته شده است یک فایل راهنمای جامع  بصورت PDF (در5  صفحه) گردآوری شده است.این کدنویسی برای یک تابع مشخص با مقدار اولیه مشخص نوشته شده است .لازم به ذکر است که این کد نویسی قابل ویرایش بوده و قابلیت حل تمامی معادلات دیفرانسیل معمولی درجه ی اول را دارد.(با روش اویلر پیشرو)

شرح کد نویسی و نکات لازم در فایل راهنما همراه با تصاویر ضمیمه شده است.همچنین در فایل راهنما مقادیر بدست آمده از حل عددی و دقیق با یکدیگر مقایسه گردیده اند.(مشاهده خواهید نمود که این روش از دقت بسیار خوبی برخوردار است.)همچنین کدهای لازم برای حل دقیق معادلات دیفرانسیل با شرایط اولیه در میپل نیز در فایل راهنما ضمیمه شده است.

این محصول از ویژه ترین محصولات این فروشگاه می باشد که با پرداخت هزینه ای بسیار کم می توانید از نتایج این پروژه بهره مند شوید.این محصول می تواند به عنوان یک پروژه و هم چنین یک ارائه درسی مورد استفاده علاقه مندان و دانشجویان قرار گیرد.

تصاویر زیر مربوط به صفحاتی از  فایل راهنما و نتایج اجرای برنامه می باشد.برای مشاهده بهتر تصاویر می توانید بر روی تصویر کلیک کرده و آن را در پنجره جدید باز کنید.

 

 در صورتی که این فایل آنچیزی نبود که به دنبال آن می گشتید می توانید در سایت زیر فایل خود را جست و جو و بیابید.

دهکده فایل